FAQ

Co to jest i-FAX?

i-FAX to innowacyjna usługa pozwalająca wysyłać i odbierać faksy za pomocą komputera podłączonego do sieci internet, bez użycia tradycyjnego urządzenia faksowego ani żadnych innych dodatkowych urządzeń.

Jak odbywa się otrzymywanie faksów internetowych?

Każdemu użytkownikowi przydzielony zostaje własny, stacjonarny numer telefonu, tak jak w telefonii tradycyjnej. Numer ten ma charakter wirtualny, gdyż cała infrastruktura znajduje się po stronie operatora, a każdy faks przesłany na numer użytkownika zostaje niezwłocznie przekształcony do formatu pdf i jako plik przesłany na skrzynkę e-mail użytkownika.

Jak odbywa się wysyłanie faksów internetowych?

Każdemu użytkownikowi przydzielony zostaje login oraz hasło, przy pomocy których należy zalogować się do panelu klienta. W specjalnym formularzu należy wpisać numer odbiorcy faksu oraz należy załączyć plik pdf do przesłania. Po zatwierdzeniu operacji, plik zostaje przesłany do serwera operatora, następuje połączenie telefoniczne z odbiorcą i przesłanie faksu, tak jak w telefonii tradycyjnej.

Jak stworzyć plik pdf?

Tworzenie plików pdf możliwe jest na przykład przy pomocy darmowego programu PDF Creator (do pobrania tutaj ). Program ten instaluje się jako wirtualna drukarka w systemach Microsoft Windows. Po zainstalowaniu programu, aby przekształcić dokument do postaci pdf, należy wybrać polecenie 'drukuj’ a następnie jako drukarkę należy wybrać PDF Creator… i plik pdf utworzony.

Czy numer i-FAXu różni się od tradycyjnych numerów stacjonarnych?

Nie, jest to „zwykły” numer stacjonarny, np 22 211 16 66.

Czy możliwe jest otrzymywanie faksów na więcej niż jeden adres email?

Tak, oczywiście, możesz ustawić nieskończenie wiele adresów email, na które będą przekazywane faksy. Listę adresów możesz edytować samodzielnie z poziomu panelu klienta (zakładka faksy -> ustawienia faksu -> adresy email).

Czy możliwe jest wysłanie faksu do więcej niż jednego odbiorcy?

Tak, możesz stworzyć listę odbiorców zarówno ręczne wpisując wiele numerów oraz można zaimportować plik tekstowy z listą.

Czy mój numer będzie zajęty, gdy kilka osób będzie chciało wysłać faks jednocześnie?

Nie, numer Twój nigdy nie powinien być zajęty. System potrafi realizować wiele połączeń jednocześnie.

Czy możliwe jest automatyczne ponawianie wysyłki faksu, jeśli numer odbiorcy jest zajęty?

Tak, oczywiście, możesz ustawić automatyczne ponawianie wysyłki w przypadku zajętości.

Jak mogę sprawdzić, czy mój faks został doręczony?

Status wysyłanych faksów możesz sprawdzić po zalogowaniu do panelu klienta (zakładka archiwum -> skrzynka nadawcza faksów).

Ile kosztuje korzystanie z usługi i-FAX?

Opłata miesięczna to jedyne 29zł brutto. W przypadku opłacenia usługi z góry na dłuższy okres (kwartał, pół roku, rok) udzielamy rabatu do 38%. Szczegóły w cenniku .

Dodatkowo naliczane są bardzo niskie opłaty za wysyłanie faksów. Zależą one od długości czasu połączenia serwera operatora z faksem odbiorcy. Na przykład za czas transmisji trwający 30 sekund, naliczona zostanie opłata 5gr netto (6gr brutto).

Nie ma żadnych opłat dodatkowych za odbieranie faksów.

Korzystanie z usługi i-FAX pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności, gdyż faks wirtualny nie zużywa papieru oraz nie potrzebuje tuszu ani tonera. Ponadto opłata miesięczna za usługę jest znacznie niższa od najtańszego abonamentu TPSA.

Jak uiścić opłatę abonamentową?

Aby uiścić opłatę abonamentową, teraz wystarczy:
1. Zalogować się do panelu klienta.
2. Wejść w zakładkę 'rozliczenia’.
3. Wybrać opcję 'doładuj’.
4. Wybrać okres, na jaki usługa ma zostać przedłużona.
5. Opłacić wygenerowaną fakturę online przy pomocy serwisu przelewy24.

Jeżeli Twój bank nie obsługuje płatności online lub chcesz dokonać wpłaty na poczcie, także postępuj według powyższej instrukcji. W kroku 5, zamiast logowania do systemu przelewy24, dokonaj zwykłego przelewu bankowego na nasze konto, w tytule podając numer wygenerowanej faktury pro-forma.

Dane do przelewu:
Robbo Multimedia Sp. z o.o.
ul. Żwirowa 28
05-500 Piaseczno
Nr konta: BZ WBK S.A. o/Piaseczno 80 1090 1694 0000 0001 3259 9953

Jak uiścić opłatę na poczet przyszłych połączeń faksowych?

Aby doładować konto, teraz wystarczy:
1. Zalogować się do panelu klienta.
2. Wejść w zakładkę 'rozliczenia’.
3. Wybrać opcję 'doładuj’.
4. Wybrać okres, na jaki usługa ma zostać przedłużona.
5. Opłacić wygenerowaną fakturę online przy pomocy serwisu przelewy24.

Jeżeli Twój bank nie obsługuje płatności online lub chcesz dokonać płatności na poczcie, także postępuj według powyższej instrukcji. W kroku 5, zamiast logowania do systemu przelewy24, dokonaj zwykłego przelewu bankowego na nasze konto, w tytule podając numer wygenerowanej faktury pro-forma.

Dane do przelewu:
Robbo Multimedia Sp. z o.o.
ul. Żwirowa 28
05-500 Piaseczno
Nr konta: BZ WBK S.A. o/Piaseczno 80 1090 1694 0000 0001 3259 9953